Mire figyeljünk a megfelelő hőszigetelés kiválasztásánál?

A hőszigetelés a leginkább megtérülő beruházás egy házon/lakáson, rengeteget lehet spórolni vele – hogy pontosan mennyit, azt lásd ebben a cikkünkben. Maga a szigetelés nem túlságosan költséges mutatvány és nem is túl bonyolult – főleg, ha figyelembe vesszük ezt a hat jótanácsot, mielőtt hozzáfogunk!

  1. Minél kevesebb a páradiffúziós ellenállás, azaz minél nagyobb egy anyag páraáteresztő képessége, annál kisebb az esély arra, hogy nedvesség kerül a rendszerbe, amely később penészedéshez és gombásodáshoz vezethet.
  2. Fontos, hogy a szigetelőanyag tűzálló legyen. A legújabbak többsége önoltó, magától, külső behatás nélkül nem ég.
  3. A szigetelés a homlokzat és a lábazat estében is sokszor nagy és folyamatos terhelésnek van kitéve. Annak érdekében, hogy az anyag hosszútávon ne deformálódjon, ne alakuljanak ki rések az illesztések mentén, a szigetelés nyomószilárdságának magasnak kell lennie.
  4. A legideálisabb szigetelőanyagok azok, amiket toldásmentesen fel lehet helyezni, mert így nem keletkeznek rések, kisebb az esély hőhidak kialakulására, a nedvességbejutására a toldások között.
  5. Annak érdekében, hogy a nedvesség a falakban, a padlózatban ne okozzon komoly károkat, a szigetelőanyag vízfelvevő képessége a lehető legminimálisabbnak kell lennie.
  6. A szigetelőanyag tulajdonságai az idő folyamán nem változhatnak számottevően, így mind a szélsőségesebb időjárásnak, mind a növényi és állati kártevőknek is ellen tud állni.

További részletek a szigetelésről ebben a cikkünkben olvashatók!

Hőszigetelési anyagokat pedig itt talál!

Hasonló bejegyzések